11
kwi

Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – w końcu jeżeli umiejętnie podejdziemy do tego, możliwe, iż będziemy mieli np. 6 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być również być za częste – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracownikowi się należy. Jednak nie jest powiedziane, iż trzeba koniecznie siedzieć w weekend w swoim mieszkaniu, ogródku czy na działce. To takie typowe… Lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Rygi, Kopenhagi czy Florencji.

Każdego roku, szczególnie wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułeczki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych krajów, społeczeństw, potraw, itp. jest bardzo wciągające, ale także rozwijające. Na zagraniczną wycieczkę można pojechać samemu, ewentualnie z grupą bliskich, ale również z biurami podróży. Z pewnością druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeżeli chcielibyśmy spędzić weekend w Porto – np., sam transport to niemały koszt. Chociaż nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż oba rozwiązania mają sporo zalet.

Dla osób, które wolą pojechać autem, a do tego nie mają wiele czasu i pieniędzy, można polecić zwiedzanie Polski. W końcu choćby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, w którym można bardzo miło spędzić czas. Bardzo ciekawe są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, definitywnie można odradzić wyjazd do Zakopanego. Zakopane to szalenie popularna miejscowość, ale gdy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest niemal oblężona przez turystów – zwłaszcza tych z Warszawy.
źródło: www.creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Comments are closed.