08
sty

Naturalna pielęgnacja dla zielonych

Producenci kosmetyków od zawsze wyprzedzali się w odnajdywaniu coraz to bardziej nowatorskich, „perfekcyjnych” przepisów i wykorzystaniu jeszczebarwniejszych i egzotycznie obwoływanych składników. Wyścig ten doprowadził tymczasem do skutku takiego, że każdego dnia na własną skórę nakładamy wielką liczbę chemikaliów. Sporo z nich na przestrzeni lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W negacji do tego postmodernistycznego pociągu wyłania się coraz tłumniej szanowana kosmetyka organiczna.

Skąd wzięła się nowoczesna kosmetyka organiczna?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej jesteśmy w stanie zaobserwować trend zasadzający się na występowaniu w produktach do pielęgnacji składników wynikłych z natury. Niejednokrotnie bywają to półprodukty dobrze znajome naszym babciom. Na wokandę powracają półwyroby takie, jak woda różana olej rycynowy i pozostałe zioła, czy glinki. Jak grzyby po deszczu kształtują się również marki proponujące stuprocentowo ekologicznie uzyskane środki do pielęgnacji, czyli takie, wewnątrz których formule nie ma obecności sztucznych składników.

Jakie rodki organicznego pochodzenia opłaca się zakupić i dlaczego?

Wiele kobiet obserwuje dodatnie wyniki decydując się w zupełności przejść na kosmetyki naturalne. W jaki sposób zainicjować, aby przekonać się, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące okażą się dla nas odpowiednie? Na pewno warto sprawdzić na sobie organiczne, natłuszczające masło do ciała oraz złuszczający scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków wydają się coraz popularniejsze i dziecinnie łatwo jest je kupić. Można także zabrać się za ich produkcję samemu. Organiczne masło do skóry na bazie masła shea, czy też kakaowego to wspaniały podarunek, do wykorzystania w jesienne wieczory. Ekologiczny scrub do ciała to kolejny perfekcyjny wyrób na start. Wykonany samemu, przykładowo z mielonej kawy czy cukru z dodatkiem soku z aloesu i oleju arganowego wraz z sokiem z kokosa wyniesie nas tyle co nic, a spisze się wyśmienicie, zapewniając niezwykle urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

W imię uzupełnienia

Zaczynając doświadczenie z kosmetyką organiczną z łatwością jest wlecieć w którąś z zasadzek stawianych przez wytwórców. Coraz więcej opakowań na półkach sklepów atakuje oczy frazami w rodzaju „bio” czy „natural”, jednak nader często bywają to zabiegi marketingowe. Powinno się więc przeglądać listy składników nabywanych preparatów. Dobrze jest też podszkolić się, choćby z pomocą sieci, w zakresie tego, jakie składniki naprawdę są naturalnego pochodzenia i korzystne, które natomiast krzywdzące.

Zobacz więcej na
kosmetyki naturalne

Comments are closed.